10 napig szünetel a munka a Nyugdíjintézetben

2019. február 20., címkék: lelkészi nyugdíjellátás

Festési munkálatok miatt ki kell üríteni a Református Lelkészi Nyugdíjintézet irodahelyiségeit, ezért február 25. és március 6. között szünetel az adminisztrációs munka az intézményben – jelentette be a leállást Szabó Gergely igazgató.

Tájékoztató a nyugdíjintézeti befizetésekről

2016. január 20., címkék: lelkészi nyugdíjellátás

A 2016. január 1-én életbe lépett változásokról adott tájékoztatást levelében a Református Lelkészi Nyugdíjintézet vezetője.

Nincs ok a versenyre

2015. június 11., címkék: zsinati tanács, lelkészi nyugdíjellátás, köntös lászló

Elfogadták a közegyházi intézmények 2014-es zárszámadását és módosították az intézmények idei költségvetését, valamint téma volt a lelkészi nyugdíjrendszer is a Zsinati Tanács június 10-i ülésén.

Csökkenteni a különbségeket

2014. május 28., címkék: lelkészi nyugdíjellátás, zsinati tanács, költségvetés, reformátusok lapja, zsinat

A tavalyi zárszámadásokat elfogadták, az idei költségvetéseket pedig módosították mind az egyház, mind az egyházi intézmények esetében a Zsinati Tanács idei második ülésén, a budapesti Abonyi utcai zsinati székházban. A tanácskozás másik meghatározó témája a lelkészi nyugdíjellátás volt, több szempontból is.

Változások a lelkészi nyugdíjellátásban

2014. április 28., címkék: xiii. ciklus 14. ülés, lelkészi nyugdíjellátás, nyugdíjtörvény, zsinat

A Zsinat áprilisi ülésszakán több ponton is változtatott az MRE Lelkészeinek ellátásáról és Nyugdíjintézetéről szóló többször módosított 2002. évi II. törvényen, röviden a nyugdíjtörvényen. Így változik az éves nyugdíjemelés szabályozása, illetve megszűnik az a passzus, amely a kötelező nyugdíjkorhatár után lehetővé tette a szolgálat meghosszabbítását.

A XIII. zsinati ciklus hatodik ülése eseményeinek összefoglalója

2010. november 23., címkék: mre költségvetés, kitüntetés, sdg konferenciatelep, lelkészi nyugdíjellátás, zsinat, múltfeltárás

A háromnapos tanácskozás során november 17-én a Zsinati Tanács, november 18-19-én a Zsinat ülésezett Budapesten. Visszatekintő cikkünkben valamennyi zsinati írásunkat megtalálja.

A kiengesztelődés hét éve kezdődik

2010. november 18., címkék: zán fábián sándor, Hírek, fazekas sándor, zsinati ülés, ábrám tibor, sdg konferenciatelep, lelkészi nyugdíjellátás, kocsis márta, bellai zoltán, bölcskei gusztáv, zsinat, református világközösség (rev), márkus mihály, futó zoltán

A jövőben a felettes egyházak is jogosítványt kapnak új egyházközség létrehozására – döntött a csütörtökön kezdődő Zsinat. A testület határozott a lelkészi különbözeti és honosító vizsgáról, az egységes lelkészképesítő vizsga rendjéről, elfogadta a Tanulmányi és Teológiai Bizottság javaslatát az egyházi és társadalmi megbékélés folyamatáról, valamint a Zsinat támogatja, egy egységes tanügyi szervezet jöjjön létre. Átalakítás vár a Református Egyház című havilapra, ezentúl egyházi közlöny lesz.

Visszakerül egyházi üzemeltetésbe a balatonszárszói SDG-telep

2010. november 17., címkék: lőrincz szabolcs, Hírek, károli egyetem (kre), lelkészi nyugdíjellátás, egyszazalek, sdg konferenciatelep, zsinati tanács, egyszázalék, vakmisszió

A Zsinati Tanács szerdai ülésén döntött a konferenciatelep jövőjéről, elhatározta a nyugdíjrendszer hosszú távú átalakítását és elfogadta a Károli Egyetem 2009-es zárszámadását. A tanácsi tagok beszámolót hallottak az MRE idei költségvetésének folyamatairól, a jövő évi állami büdzsé egyházi kilátásairól és az egyszázalékos felajánlások 2010-es alakulásáról is.

Évtizedekre kell előre gondolkodni

2010. november 15., címkék: lőrincz szabolcs, zsinati tanács, lelkészi nyugdíjellátás

A Zsinati Tanács napirendjén szerepel a lelkészi nyugdíjrendszer hosszú távú átalakítása: a cél az, hogy az egyház a felosztó-kiróvó rendszer működtetése mellett a nyugdíjalap megerősítésével garantálja az ellátás biztonságát.

Zsinat: törvénymódosítások, múltfeltárás, Csillagpont, kitüntetések

2010. november 13., címkék: zsinati ülés, református cigánymissziós tanács, gazdálkodási törvény, parokiális könyvtár, andreas hess, lelkészi nyugdíjellátás, egyszazalek, kálvin emlékév, emlékhely bizottság, lelkészek jogállása, önkéntesség, sdg konferenciatelep, zsinati tanács, eu-elnökség 2011, zsinat, reformáció 500, református világközösség (rev), egyházközség, károli egyetem (kre), múltfeltárás, egyszázalék, vakmisszió

Csütörtökön és pénteken ülésezik a Zsinat, amely módosíthatja hazdákodásról szóló törvényt, az MRE Alkotmányát az egyházközségek státusza tárgyában és folytatja az új énekeskönyv előkészítését és a múltfeltárás folyamatát.

Véglegesítette a zsinati napirendet az Elnökségi Tanács

2010. november 13., címkék: zsinati ülés, lelkészek jogállása, egységes lelkészképesítő vizsga, lelkészi nyugdíjellátás, költségvetés, zsinati tanács

A következő heti Zsinati Tanács és a Zsinat előkészítése állt a testület szerdai ülésének középpontjában.